Classic Drive 3

Dnes jsem se účastnil Classic Drive 3! v OC Šestka. Bylo to skvělé jako vždy. Tentokrát jsem přijel s pěti Probe.

Poslední tři dny jsem se věnoval Probečkám snad 10 hodin denně, vypadám jak vycpaná vrána. Vyměnil jsem kola (swirliersy na modrý 2.5litr), přeleštil límce vínového (filc, pasta, vrtačka, každé kolo hodina), nové brzdové destičky na zadní nápravě automatu, důkladně čistil interiér (impregnace kůže, oživovač plastů, lux), všechna auta byla v bezkontaktní myčce, měnil jsem držák na RZ, atp. Práce na pár hodin, vynásobte pěti. Na sraz jsem připravil cca 30 barevných publikací o každém mém autu. (Ještě stran toho leštění límců – je to neskutečný ojeb, byť mě od toho několik kamarádů odrazovalo. Ode dneška intenzívně sháním mechanika, značka: pochromování kol.)

S převezením všech pěti Probe mi pomohli kamarádi, naštěstí jsme přijeli včas a mohli jsme stát vedle sebe. Kolem 13.00 byla střecha šestky už slušně natřískaná, přijelo bez mála 300 veteránů a youngtimerů.

Fotil jsem po čtvrté hodině, to už ale byla skoro půlka aut pryč, přestože Classic Drive trval až do šesti. I tak jsem ale nafotil slušné kousky. Sdílím i další fotoalba.

Nejvíce bylo BMW, pěkná byla kamarádova raritní osmnáctistovka, žraloci, roztomilé Isetty nebo osmá řada, pro kterou mám zvláštní slabost. Plymouth Road Runner, několik pěkných kousků Toyoty Supry, MX5ky, Lincoln limo, Porschátka, tradičně Ferrari, nádherný Aston, staré Škodovky, Citróny, Mercedesy, ameriky nebo „japonské ameriky“ jako Dodge Stealth alias Mitsubishi 3000 GT a takto bych mohl dlouho pokračovat. Moje srdcovky byly hlavně Ford Capri a Ford Consul. Přestože mám rád C3ky (přijely dvě nebo tři), ještě radši mám C4ky, snad nejpovedenější Corvetty vůbec. Zvlášť ta modrá byla vymazlená. A nesmím zapomenout na Knight Ridera – Pontiac Trans Am. Už chyběl jen Hasselhoff.

Cenu za nejvíce hlasů vyhrála Volha „Carevna“, druhé místo Isetta a třetí Toyota Supra s RZ MK3 Supra. Snad se nepletu. Já měl totiž hlasování na banánu, podle mě to je nesmysl, ale proti gustu…

Sraz provázelo několik kontroverzních akcí. Holič??? To už tam mohl být i krejčí nebo paní, co vám udělá pedikůru a pak vám nehtíky nalakuje na růžovo. Ostatně tak nějak vypadaly i pozvánky a plakát na letošní sraz. Kromě vousráčů si nezapomeňte koupit voňavku. Na akcích pubescentních prasilů (typu Midnight run) kromě prasení a gumování soutěží některé slečny o titul „největší šlápota roku“. Doufal jsem, že letošní sraz bude jako minulé ročníky normální. Doufal jsem, že si tam možná zaprasí pár blbečků, chvíli vytočí motor a bude klid . Trochu jsem se přepočítal.

Já si teda nepředstavuji, že akci „vhodnou pro děti“ budou uvádět polonahé slečny. Nepředstavuji si, že akci, kde je jasná cílovka mužů se zájmem o auta, budou propagovat růžovými plakáty, holičem, slevou na voňavky, dámskou noční košilí nebo plavkama. OC Šestka vysvětluje své počínání takto:

Tímto tedy OC Šestka laskavě prosím, aby na Valentýna použila místo těchto pozvánek nějaké lepší, cílené „na širokou veřejnost“. „Musíte se na to dívat i z tohoto úhlu.“ Třeba tento považuji za velmi vhodný.

Přes mou kritiku (zjevně zcela nekonstruktivní) bych chtěl pořadateli poděkovat a smekám imaginární klobouk.

Akce se má opakovat na podzim. Budu se těšit.

Zveřejnil(a) Martin Moudrý dne 14. duben 2018

Další alba zde:

https://www.zonerama.com/Galleris/Album/4248700
https://www.facebook.com/events/123780418469543/ nebo https://www.facebook.com/search/top/?q=classic%20drive